چه نانی برای کاهش وزن و لاغری مفید است؟

چه نانی برای لاغری مفید است؟

نان مناسب برای کاهش وزن و لاغری بسیار مهم است و اگر قصد لاغر شدن و کاهش وزن سریع را دارید باید از بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنید. در اینجا نان مناسب برای کاهش وزن و بهترین نان برای لاغری را به شما پیشنهاد خواهیم داد. خوردن نان‌هایی که کامل هستند باعث می‌شود شما لاغر شوید! نان‌های کامل به علت داشتن فیبر و سایر مواد مغذی دیرتر هضم شده و زمان بیشتری را در معده شما بوده و متابولیسم را افزایش داده و مانع از بروز بیماری‌هایی مانند افزایش قند خون می‌شوند. بنابراین به جای خوردن شیرینی و شکلات به سراغ نان و غلات کامل بروید.

به هر حال، برای کاهش وزن لازم است که در کل تعادل کالری‌ها را حفظ کنید و فعالیت بدنی را انجام دهید. اگر می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، باید مقدار کلی کالری مصرفی خود را کاهش دهید و دستورالعمل‌های تغذیه سالم را رعایت کنید.

نان مناسب برای کاهش وزن
بهترین نان برای کاهش وزن را چگونه انتخاب کنیم؟ افرادی که نان اصلی مصرفی آنها نان سفید است 40 درصد بیشتر مستعد اضافه وزن هستند. اگر در یک رژیم لاغری و کاهش وزن هستید نان کامل برای کاهش وزن مناسب است و همچنین نان سبوس دار را انتخاب کنید. فیبر موجود در نانِ کامل یا سبوس دار در شما احساس سیری به وجود می‌آورد و باعث می‌شود به علت احساس سیری در کل کالری کمتری مصرف کنید. پس یک انتخاب عالی برای کاهش وزن، نان کامل یا سبوس دار برای لاغری است. اگر به دنبال بهترین نوع نان برای لاغری هستید نان کامل را در رژیم غذایی خود امتحان کنید.

بهترین نوع نان برای لاغری
نان، پایه ثابت تغذیه ما و انتخاب درست آن ضامن سلامتی و کاهش وزن و لاغری است. زمانی که رژیم غذایی تناسب وزن را دنبال می کنید و یا به اصطلاح تو رژیم هستید و نان سفید را به عنوان غلات اصلی مصرف می کنید شما سخت تر لاغر می شوید و به تعبیر متخصصان تغذیه ای اروپا راحت تر چاق می شوید این نتیجه ای است که بعد از مطالعات بر روی آرد سفید به دست آمده است. افرادی که قصد لاغری و کاهش وزن دارند مصرف نان را از وعده های غذایی خود حذف می کنند آن ها سخت در اشتباهند و با این کار سلامت خود را در خطر می اندازند. بهتر است به جای حذف نان از بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنید.

بی شک حذف مواد نشاسته ای به ویژه نان و برنج از برنامه غذایی با تصور کاهش وزن و لاغر شدن، کاملاً باور اشتباهی است، به طوری که حذف این مواد مفید از برنامه غذایی باعث می شود شخص احساس گرسنگی مداوم کند و به خوردن تنقلات روی آورد. همچنین با توجه به اینکه این مواد بسیار پرکالری است شخص با خوردن این مواد احساس سیری نمی کند بنابراین باعث پرخوری شده و در نتیجه باعث چاقی می شود.

نان جو اَرکازه با آرد کامل
نان جو اَرکازه با آرد کامل

رابطه عجب و خواصی بین خوردن نان و کاهش وزن وجود دارد که در واقع این نوعِ نان برای لاغری است که رابطه معناداری ایجاد می کند و اصل داشتن کربوهیدرات و فیبر موجود در ترکیبات نان، عامل اصلی است. پروفسور گونزالس استاد دانشگاه ناوارا اسپانیا معتقد است که نان سفید دو واحد پروتئین بیشتر در روز محسوب می شود و پروتئین بیشتر برابر است با افزایش وزن بیشتر.

استفاده از نان کامل به تنهایی کافی نیست و باید به کلیت رژیم غذایی تان توجه کنید. برای رسیدن به وزن ایده‌آل، بهتر است با متخصص تغذیه مشورت کنید تا برنامه غذایی مناسب و شخصی‌سازی شده برای شما تهیه کند.

گروه صنایع غذایی اَرکازه تولید کننده انواع نان کامل (سَبوس دار) می باشد که این نان ها برای کاهش وزن و لاغری بسیار توصیه می شوند.

نان روگن (چاودار) اَرکازه با آرد کامل
نان روگن (چاودار) اَرکازه با آرد کامل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *