پخت کامل از ویژگی های یک نان سالم

در زمینه ماشین آلات پخت، اَرکازه اقدام به اختصاصی نمودن خط تولید کرده و طی قراردادی با شرکت های مطرح در زمینه تولید ماشین آلات پخت نان، دستگاه هایی متناسب با شیوه صحیح و مختص خود در تهیه نان کامل منعقد کرد. به منظور اعمال پخت کامل بر روی خمیر و کم کردن محسوس مقدار آب موجود داخل آن، اَرکازه با کارخانه تأمین کننده ماشین آلات مربوطه مذاکره نمود تا دستگاهی متناسب با فرمولاسیون پخت اَرکازه تولید نماید.
این فر 1/2 متر طولانی تر از فرهای معمولی بوده که همین امر موجب افزایش زمان پخت می گردد که با حرارت غیر مستقیم به آرامی عمل پخت را انجام می دهد. هدف از پخت کامل، تولید محصولی سالم و مناسب برای دستگاه گوارش است.

پخت کامل از ویژگی های نان سالم

پخت کامل نان موجب هضم آسان و به تعویق افتادن بیاتی نان می‌شود. در فرآیند کنونی پخت نان که در کشور رایج است به منظور حفظ نرمی و قابلیت شکل پذیری نان قبل از کامل شدن پخت آنرا از تنور خارج می کنند. این موضوع باعث ناتمام ماندن فرآیند ژلاتینه شدن نشاسته می‌شود که هضم نان را دچار مشکل می‌کند و موجب ایجاد ناراحتی های گوارشی است. همچنین بخارات مغز نان بطور کامل خارج نشده و چنین نانی مستعد کپک زدگی در مدت زمانی بسیار کوتاه است. میزان آب استاندارد در خمیر بایستی زیر 35% باشد. از دیگر ابتکارات به کار گرفته در خط تولید نان لواش سبوس دار اَرکازه فرآیند نم زنی است. مادران زحمت کش در قدیم، پس از خارج کردن نان پخته شده از تنور، برای باز گرداندن حالت نرمی به آن، مقداری آب را به وسیله انگشتان خود روی نان می پاشیدند. اَرکازه با الهام گرفتن از این ایده گذشتگان مرحله اسپری اتوماتیک آب را پس از فر تونلی قرار داد. پس از نم زنی، نان درون تونل خشک کن مسیری را طی می کند و آماده بسته بندی می شود. نان های توزین شده، به وسیله ماشین آلات مدرن و به صورت کاملاً بهداشتی بسته بندی می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *